Łazienka na błysk

Owszem w domu jest wiele takich pomieszczeń, które przede wszystkim wymagają porządku. Jednym z takich jest łazienka. Fakt, wszystkie meble łazienkowe, zwłaszcza te zrobione z tworzyw porowatych są narażone na gromadzenie się kurzu i innych zanieczyszczeń w szczelinach.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Aby do tego nie dopuścić, naturalnie należy okresowo wykonywać wszelkie prace, zmierzające do usuwania kurzu. Świetnie meble łazienkowe jest czyścić chociaż raz w tygodniu, gąbką z dodatkiem środka. Naturalnie, nie trzeba przesadzać z jego ilością, nie zapominając że zdecydowaną większość z nich i tak jest właściwie już mocno zagęszczona. Rzecz jasna szafki łazienkowe czyści się w taki sam sposób jak innego rodzaju meble, to znaczy od góry do dołu. Rzec można, że jest to przetestowana metoda, która chroni nas przed zmywaniem kurzu na właściwie już umyte miejsca. Ale wanny narożne i brodziki bądź parawany wymagają zupełnie innej techniki czyszczenia, która lepiej poradzi sobie ze szczególnie problematycznymi zabrudzeniami.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Z pewnością do tego celu znakomicie nadają się specyficzne środki chemiczne, które ze zdwojoną siłą rozpuszczają wszystkie zanieczyszczenia, także te znajdujące się w trudno dostępnych zakamarkach. Bez wątpienia parawany, jeśli zostały zrobione z cienkich oraz lekkich tworzyw można prać w pralce automatycznej. A jest to wygodne rozwiązanie, ale nie zawsze skuteczne, w szczególności w odniesieniu do mocno zanieczyszczonych parawanów, na których istnieją skupiska pleśni. Albowiem w takich i zbliżonych przypadkach znacznie rozsądniej jest wykonać wstępne mycie ręczne, zaś dopiero w późniejszym etapie wyczyścić parawany w pralce. W sumie czyszcząc meble łazienkowe, takie jak szafki i inne sprzęty, wykorzystujemy dopasowane do tworzywa środki czyszczące. W czasie czyszczenia brodzików, nie zaszkodzi wybieranie bardziej ostrych środków chemicznych, które skuteczniej sobie poradzą z różnorodnymi zanieczyszczeniami, tym samym usprawniając naszą pracę, przyspieszając i czyniąc ją wygodniejszą, nawet gdy dość często musimy ją powtarzać.